Salibandy Heinola, K-market Heinolantori ja K-market Tommola yhteistyöhön.
Julkaistu: 11.10.2022 18.31

Salibandy Heinola, K-market Heinolantori ja K-market Tommola yhteistyöhön.

SB Heinola ja K-market kauppiaat Nelli ja Riku Kirvesmäki ovat solmineet yhteistyösopimuksen, jolla mahdollistetaan alle kouluikäisten ja seuran nuorimman 7-10v tyttöjen harrasteryhmän ilmaiset harrastusvuorot kaudelle 2022-2023. Tällaista kumppanuutta olemme hakeneet muutaman vuoden ajan ja kun asiasta keskustelimme Rikun kanssa, niin heti löytyi yhteinen sävel. Aivan mahtava homma, niin seuralle, harrastajille, kuin paikallisille K-marketeille kommentoi seuran puheenjohtaja Jari Vastamäki.

K-kauppias Riku Kirvesmäki "Olemme mielellämme mukana tukemassa lasten hyvinvointia SB Heinolan kanssa. Arvomme sopivat yhteen ja olemme yhdessä esimerkiksi vahvasti kiusaamista vastaan. Haluamme olla näkyvä ja vastuullinen toimija yhteisössä."

Tervetuloa Nelli ja Riku mukaan yhteisöömme!

Yhteystiedot: jari.vastamaki@sbheinola.fi

Salibandy Heinola ry

Y-tunnus 2500085-9

Urheilukatu 2, jäähalli

18100 Heinola

Puh: Jari Vastamäki 040 540 9045

Email: jari.vastamaki@sbheinola.fi