Salibandy Heinola, K-market Heinolantori ja K-market Tommola yhteistyöhön.
SB Heinola Julkaistu: 11.10.2022 18.31

Salibandy Heinola, K-market Heinolantori ja K-market Tommola yhteistyöhön.

SB Heinola ja K-market kauppiaat Nelli ja Riku Kirvesmäki ovat solmineet yhteistyösopimuksen, jolla mahdollistetaan alle kouluikäisten ja seuran nuorimman 7-10v tyttöjen harrasteryhmän ilmaiset harrastusvuorot kaudelle 2022-2023. Tällaista kumppanuutta olemme hakeneet muutaman vuoden ajan ja kun asiasta keskustelimme Rikun kanssa, niin heti löytyi yhteinen sävel. Aivan mahtava homma, niin seuralle, harrastajille, kuin paikallisille K-marketeille kommentoi seuran puheenjohtaja Jari Vastamäki.

K-kauppias Riku Kirvesmäki "Olemme mielellämme mukana tukemassa lasten hyvinvointia SB Heinolan kanssa. Arvomme sopivat yhteen ja olemme yhdessä esimerkiksi vahvasti kiusaamista vastaan. Haluamme olla näkyvä ja vastuullinen toimija yhteisössä."

Tervetuloa Nelli ja Riku mukaan yhteisöömme!

Yhteystiedot: jari.vastamaki@sbheinola.fi